TC Orzeł

Wystartowali

Wystartowali

W niedzielę 31 lipca, we wczesnych godzinach porannych, z Sanktuarium MB Fatimskiej w zakopiańskich Krzeptówkach wystartowali uczestnicy XIV Rajdu Rowerowego z Giewontu na Hel. Na starcie pojawiło się 78 rowerzystów, ubranych w biało-czerwone stroje kolarskie oraz obowiązkowe kaski. Od samego początku mieli na sobie również seledynowe lub czerwone peleryny – niestety prawie przez cały dzień padało. Całe szczęście, że ani deszcz ani burza nie przeszkodziły uczestnikom aby dzień wcześniej, w sobotę 30 lipca, wyjść na Giewont i dotknąć znajdującego się tam stalowego krzyża.

Pierwszy rowerowy etap rajdu był wymagający, utrudniony przez deszcz, niską temperaturę i górzysty teren. Ten dzień rajdu miał szczególny charakter – na początek uczestnicy zostali pokropieni wodą święconą przez Pallotynów opiekujących się Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach a następnie otrzymali kolejne błogosławieństwo od Księży Misjonarzy na Olczy, gdzie znajduje się Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik. Głównym punktem niedzieli była msza święta w Ludźmierzu, w Sanktuarium MB Królowej Podhala – to tutaj już po raz czternasty oficjalnie rozpoczęło się pielgrzymowanie od Gaździny Podhala do Gaździny Polskiego Morza w Swarzewie. Metą pierwszego etapu rajdu była Wola Radłowska z noclegiem w miejscowej szkole.

Kolejny dzień rajdu, 1 sierpnia, był bardziej łaskawy dla kolarzy – podczas całego etapu nie padało. Z samego rana, po śniadaniu, uczestnicy udali się do Zabawy – miejsca związanego z życiem i męczeńską śmiercią błogosławionej Karoliny Kózkówny. W oddalonej 20 km od Tarnowa niewielkiej miejscowości znajduje się Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny – 17 letniej męczennicy, która została porwana i brutalnie zamordowana przez rosyjskiego żołnierza. W dalszej części etapu uczestników czekała jeszcze „górska premia” –  wjazd na szczyt Łysej Góry do Sanktuarium Relikwii Drzewa Świętego Krzyża. W godzinach wieczornych rowerzyści dotarli do Bursy Szkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim i zakończyli kolejny dzień rajdu. Na tym etapie mają już w nogach ponad 340 km. Do tysiąca jeszcze daleko…  

 

 

 

Galeria:

Partnerzy