TC Orzeł

X Rajd Rowerowy Dookoła Polski zakończony

X Rajd Rowerowy Dookoła Polski zakończony

15 sierpnia, uroczystą mszą świętą o godzinie 11.30 w Ludźmierzu, zakończył się X Rajd Rowerowy Dookoła Polski. Ostatni etap z Makowa Podhalańskiego liczył około 70 km.

W tym dniu kolarze pokonali kilka dobrze im znanych wzniesień oraz podjazdów i dotarli do Gaździny Podhala do Ludźmierza. Chcieli w ten sposób podziękować za szczęśliwy przejazd trasą dookoła Polski. Podczas uroczystej mszy świętej przedstawiciele kolarzy – organizator i uczestnik Jan Blańda oraz uczestnicy: Natalia Jeziorczak z Dębna i Wojciech Groń z Nowego Targu – złożyli dar ołtarza – bursztyn z Bałtyku, umieszczony w szkle z wygrawerowanym pamiątkowym napisem. To szczególne podziękowanie, złożone przez wszystkich kolarzy uczestniczących w tym wydarzeniu – zarówno tych jadących na Hel jak i dookoła Polski.

Po mszy świętej uczestnicy udali się na obiad a następnie większość z nich pojechała dalej, do Zakopanego i na Krzeptówki, aby patrząc na krzyż na Giewoncie zakończyć X Rajd Rowerowy w miejscu, w którym się on rozpoczął.

Galeria:

Partnerzy