TC Orzeł

Wzdłuż Wybrzeża

Wzdłuż Wybrzeża

Od 7 do 9 sierpnia pozostałych 40 uczestników X Rajdu Rowerowego Dookoła Polski pokonało około 400 km, z Helu aż do Świnoujścia. Rowerzyści poznawali w tym czasie lokalne muzea (we Władysławowie), smakowali niepowtarzalnej ryby czy w wolnej chwili kąpali się w Morzu Bałtyckim. Miejscami noclegów były: Duninowo niedaleko Ustki, Kołobrzeg i Świnoujście. Z kolei ukształtowanie terenu na trasie tych etapów nie było zbyt wymagające. Pokonywanie niewielkich pagórków i mierzenie się z długimi prostymi nie sprawiało już nikomu problemu. Były momenty, gdy zarówno rowery jak i rowerzyści mogli nieco odpocząć: jak w Kołobrzegu czy Świnoujściu, gdzie część trasy trzeba było pokonać tramwajem wodnym. Tylko w ten sposób uczestnicy mogli dotrzeć na miejsce noclegu.

W tych sierpniowych dniach nadal było upalnie i sucho – momentami jednak odżywcza morska bryza i lekki wiaterek czyniły jazdę na rowerze całkiem znośną i przystępną. Bliskość morza skutkowała również  mimowolnym wdychaniem dobroczynnego jodu.  

W grupach rowerzystów, a pozostały 3 grupy, panowała przyjazna atmosfera sprzyjająca wzajemnej mobilizacji sił. Każdy mógł liczyć na pomoc w usunięciu defektu, na podzielenie się wodą czy ufundowaniu zimnego loda. Każdy delektował się morzem, mając świadomość tego, że do Zakopanego jeszcze daleka droga…

Galeria:

Partnerzy