TC Orzeł

X Rajd Rowerowy Dookoła Polski rozpoczęty!

X Rajd Rowerowy Dookoła Polski rozpoczęty!

X Rajd Rowerowy Dookoła Polski rozpoczęty! Wczoraj, 26 lipca, w strugach deszczu wyszli pieszo na Giewont, dotykając znajdującego się tam krzyża. Dzisiaj, już na rowerach, 80 uczestników wystartowało z Zakopanego, z Krzeptówek, aby pokonać pierwszy kolarski etap z metą w Tuchowie. Mają więc już w „nogach” dwa „górskie” etapy: Giewont i trudne podjazdy w drodze do Tuchowa. Na rowerze wykręcili już około 170 km. O ile wczoraj pogoda ich nie rozpieszczała, dzisiaj wręcz przeciwnie – żar lał się z nieba przez cały dzień.

 

Duchowym aspektem w dzisiejszym dniu była msza inauguracyjna o godz. 9 – w tak bliskim wielu rowerzystom – pielgrzymom Ludźmierzu. Znajduje się tam znane na całą Polskę Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala („Gaździny Podhala”). Po tym podniosłym wydarzeniu rowerzystów żegnały rodziny, pozostające na czas rajdu w swoich domach na Podhalu. Padło wiele motywujących słów zachęty, serdecznych gestów i salw śmiechu. Również za sprawą lubiącego żartować ks. Kapelana Związku Podhalan Władysława Zązla, który spotkał się z rowerzystami w Ludźmierzu.

 

Po mszy i posiłku rowerzyści pojechali w dalszą trasę. Atmosfera w grupach dopisywała, a ze względu na upał krótkie postoje przeznaczone były na uzupełnianie bidonów i zajadanie się… lodami. Po tym trudnym i męczącym dniu rowerzyści odpoczną w małopolskim Tuchowie – malowniczym mieście na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim, nad rzeką Białą. Muszą szybko zregenerować siły, gdyż jutro kolejny, trudny górski etap na trasie X Rajdu Rowerowego Dookoła Polski.

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!      

Galeria:

Partnerzy